Управління житлово-комунального господарства,

енергозбереження та паливно-енергетичного комплексу

пл.Незалежності, 2, м. Суми, 40000 
тел. (0542) 61-10-78
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

УРЯД СХВАЛИВ ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО РИНОК БУДІВЕЛЬНИХ ВИРОБІВ

«Ми запроваджуємо європейські підходи до безпеки будівель, перехід на декларативний принцип у підтвердженні придатності будівельних виробів для застосування, підвищуємо ефективність заходів державного ринкового нагляду відповідно до нового Регламенту ЄС №305/2011», - заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, коментуючи схвалення Урядом законопроекту «Про основні вимоги до споруд, а також умови розміщення на ринку будівельних виробів».

ВІДТЕПЕР ДО РОЗРОБКИ ДБН ЗМОЖУТЬ ДОЛУЧИТИСЬ БІЛЬШЕ ФАХОВИХ ТА ЕКСПЕРТНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

«Ми продовжуємо спрощувати процедури розробки ДБН, робимо їх прозорими та менш зарегульованими, впроваджуємо європейські підходи», – так Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко прокоментував урядову постанову, якою внесені зміни до «Положення про базову організацію з науково-технічної діяльності у будівництві».

За словами Геннадія Зубка, в Україні досі чинні СНиП, прийняті ще за часів СРСР та ДБН, прийнятті до набрання чинності Закону України «Про будівельні норми». Відтак, норми, що не відповідають законодавству України або не враховують його сучасні положення, мають бути адаптовані до сучасних реалій.

ДИСЦИПЛІНОВАНИМ ПЛАТНИКАМ ЗА ЖКП НЕ ДОВЕДЕТЬСЯ «ПЛАТИТИ ЗА СУСІДА»

 

Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко повідомив, що Урядовою постановою внесені зміни у відповідні Правила і Типовий договір про надання послуг з централізованого постачання ЖКП послуг.

«Ми навели порядок у системі розрахунків для тих випадків, коли багатоповерховий будинок має вузол обліку тепла, а у самому будинку всі або частина квартир обладнані квартирними лічильниками. Тепер у випадку несвоєчасного надання показників квартирних лічильників, пошкодження пломб плата споживачеві за споживання теплової енергії, гарячої та холодної води буде нараховуватися за нормативами споживання», — повідомив Геннадій Зубко.

УРЯДОМ СХВАЛЕНО КОНЦЕПЦІЮ РЕФОРМУВАННЯ ТЕПЛОЕНЕРГЕТИКИ

На засіданні КМУ прийнято «Концепцію реалізації державної політики в сфері теплопостачання». Про це повідомив на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

Мета Концепції – зменшення споживання газу та інших енергоресурсів для виробництва теплової енергії, фінансове оздоровлення галузі та залучення інвестицій, запровадження прозорої ефективної системи розрахунків між учасниками ринку теплоенергетики. Крім того, ця реформа вперше за роки Незалежності спрямована на споживача, який повинен отримати якісну послугу та зменшити витрати на споживання енергоресурсів, - зазначив урядовець.

НОВИНИ ДЕРЖЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ: ЗА I ПІВРІЧЧЯ 2017 РОКУ ПОНАД 500 ДОМОГОСПОДАРСТВ ПЕРЕЙШЛИ НА СОНЯЧНУ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ

"Попит населення на сонячні панелі продовжує зростати. Впродовж II кварталу цього року ще 326 сімей віддали перевагу «сонячній» електроенергії. Це на 25% більше порівняно з I кварталом цього року, коли 200 сімей перейшли на «чисту» енергію. Також, у II кварталі загальна встановлена потужність сонячних станцій приватних домогосподарств зросла на 24% та склала майже 25 МВт", - повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Станом на кінець II кварталу 2017 року, 1635 домогосподарств встановили сонячні панелі. Це майже в 4 рази більше ніж рік тому, - зазначив урядовець.

 

УКРГАЗБАНК ВІДНОВИВ КРЕДИТНУ ПРОГРАМУ «ТЕПЛА ОСЕЛЯ» З ВІДШКОДУВАННЯМ ВІД ДЕРЖАВИ

З 14 серпня 2017 року в УКРГАЗБАНКУ відновлено дію кредитної програми «Тепла оселя», яка передбачає фінансування фізичних осіб на утеплення власного житла та здійснення інших енергоефективних заходів.

За умовами програми, позичальникам буде відшкодовано частину суми кредиту з боку держави:

– 20%, якщо за кредитні кошти придбавається негазовий котел (35% для позичальників, яким призначено субсидію);

– 35%, якщо кредитні кошти спрямовуються на придбання іншого енергоефективного обладнання або матеріалів.

З початку дії кредитної програми «Тепла оселя» «енергоефективні» кредити в УКРГАЗБАНКУ вже отримали понад 40 тисяч українців на загальну суму понад 785 млн грн. З них державою було відшкодовано 307,7 млн грн. Детальніше з умовами програми «Тепла оселя» можна ознайомитись тут.