Департамент житлово-комунального господарства,

енергоефективності та паливно-енергетичного комплексу

майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40000 
тел. (0542) 61-10-78
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Не є правонаступником управління житлово-комунального господарства,

енергоефективності та паливно-енергетичного комплексу, яке перебуває у стадії ліквідації без правонаступництва.

Інформація на сайті оновлюється!

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

СУМСЬКЕ ОСББ ВИГРАЛО СУД У ПАТ «СУМИОБЛЕНЕРГО»

У Харківському апеляційному господарському суді сумське ОСББ «Романа Атаманюка, 37″ виграло суд проти ПАТ «Сумиобленерго»

Судова тяжба між ОСББ «Романа Атаманюка, 37» та ПАТ «Сумиобленерго» розпочалася в Господарському суді Сумської області. Оскільки 6 вересня 2017р. суд першої інстанції лише частково визнав правоту представників ОСББ, вони продовжили боротьбу й подали апеляційну скаргу до Харківського апеляційного господарського суду.
Суть справи у тому, що ПАТ «Сумиобленерго» при укладанні договорів на постачання електроенергії з ОСББ «Романа Атаманюка, 37″ наполягає на нормі, яка зобов’язує подавати обсяги споживання електроенергії наперед, у подальшому передбачаючи штрафні санкції за їх недотримання.
Голова правління Асоціації ОСББ «Сумщина» Роман ГУЧЕНКО вже другий рік допомагає сумчанам послідовно відстоювати свої права у сфері комунальних послуг. Створена ним організація працює не лише в м. Суми, а й на терені області, бере активну участь у Всеукраїнському руху ОСББ. Роман Анатолійович відмічає, що судова справа ОСББ «Романа Атаманюка, 37″ – це прецедент, й стосується він усіх споживачів електроенергії. Стосовно суті апеляційної скарги Роман Гученко пояснює: «У правилах користування електроенергією говориться, що всі юридичні особи зобов’язані подавати обсяги споживання електроенергії. У той же час, відповідно до укладених договорів ,передбачена шкала штрафів за недотримання задекларованих норм споживання, тобто за перевищення лімітів. Але ж монополіст ігнорує той факт, що ОСББ – це юридична особа, відмінна від інших, яка не є суб’єктом господарювання. Й,взагалі, ОСББ працює по окремому закону. Відповідно до чинних правил, ОСББ не вважається споживачем електроенергії. Тому ця організація не має практичної можливості точно розрахувати об’єми споживання електроенергії. Й дійсно, як можна визначити наперед, скільки разів на день людина скористається ліфтом чи скільки білизни вона буде прати – це ж не реально».
У цій адміністративній справі був ще один спірний момент, який тісно пов’язаний з головним питанням судового розгляду – чи правомірно вважати власника квартири субспоживачем у ОСББ? Тут, на думку Романа Гученка, за логікою ПАТ «Сумиобленерго» вимальовується абсурдна колізія, яка суперечить здоровому глузду : бо нібито власник електромережі, який є власником квартири, — сам у себе стає субспоживачем?
Взявши до уваги ці та інші законні аргументи представників ОСББ Харківський апеляційний господарський суд 7 грудня ухвалив рішення про те, що «обсяги постачання (договірні величини споживання електричної енергії) ОСББ не надає до ПАТ «Сумиобленерго», а у відповідному додатку до договору про постачання електричної енергії вказується “Без обмежень”.
І другий важливий пункт, котрий вдалося відстояти мешканцям будинку по вул. Романа Атаманюка, 37, за підтримки Асоціації ОСББ «Сумщина» в апеляційному суді — це те, що споживач (власник квартири) не є субспоживачем в ОСББ.
За інформацією голови правління Асоціації ОСББ «Сумщина» Романа Гученка, на сьогодні в Господарському суді Сумської області знаходяться п’ять судових справ, у яких позивачем є ПАТ «Сумиобленерго». Предмет позову – низка узгоджень щодо протоколу розбіжностей, які виникли при укладанні договорів на постачання електроенергії.
Користуючись нагодою, Роман Гученко прокоментував ситуацію, котра стосується свавілля ще одного монополіста. Мова йде про ПАТ «Сумигаз», який упродовж минулого тижня відімкнув газопостачання у декількох будинків міста. Сумчани змушені були вдатися до радикальних дій – перекриття руху на вулицях обласного центру.
– Газовики пояснюють свої дії законом про комерційний облік газу, який передбачає обов’язкове встановлення приладів обліку газу – лічильників (індивідуальних, загальнобудинкових). Кошти на їх встановлення закладені у тарифі оплати за газ, які акумулюються в інвестиційному фонді. Тобто, коли говорять, що «Сумигаз» встановлює лічильники власним коштом – це неправда, – підкреслює Роман Гученко та продовжує: — Нинішні дії газового монополіста підривають громадянський спокій й виходять за межі правового поля. У справу повинні були б втрутитися правоохоронні органи. Крім того, мала б бути відповідна реакція НКРЕКП на дії «Сумигазу». Адже державний регулятор має широкі повноваження у галузі контролю за діяльністю суб’єктів господарювання у сферах енергетики та комунальних послуг, а дії Сумигазу підпадають під серйозні штрафні санкції. Але чомусь НКРЕКП мовчить.
На відміну цій скандальній ситуації, варто відзначити, що у будинках, де працюють ОСББ, жодного конфлікту з «Сумигазом» не виникало. Цей феномен Роман Гученко пояснює наступним чином: “Асоціація ОСББ «Сумщина» постійно працює з представниками газового монополіста й за столом переговорів вирішує усі питання виключно в правовому полі, у тому числі по встановленню лічильників”.
Принагідно, голова правління Асоціації ОСББ «Сумщина» Роман Гученко, який є радником Сумського міського голови з питань діяльності ОСББ, запрошує сумчан активно долучатися до заходів з утримання житла та отримувати безкоштовні консультації питань діяльності ОСББ за адресою :м.Суми, вул. Горького, 21, 3-ий поверх, к. 315, тел. 701009.