Департамент житлово-комунального господарства,

енергоефективності та паливно-енергетичного комплексу

пл.Незалежності, 2, м. Суми, 40000 
тел. (0542) 61-10-78
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Не є правонаступником управління житлово-комунального господарства,

енергоефективності та паливно-енергетичного комплексу, яке перебуває у стадії ліквідації без правонаступництва.

Інформація на сайті оновлюється!

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

ПІД ЧАС АПАРАТНОЇ НАРАДИ СЕРГІЙ ЛУГОВИЙ ПОВІДОМИВ ПРО ПРИЧИНИ ТА ШЛЯХИ ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМ З ТЕПЛОПОСТАЧАННЯМ КОВПАКІВСЬКОГО РАЙОНУ МІСТА СУМИ

Директор Департаменту ЖКГ, енергозбереження та ПЕК Сергій ЛУГОВИЙ повідомив, що Департаментом підготовлено лист до обласної прокуратури та управління СБУ у Сумській області щодо вжиття заходів реагування до відповідальних осіб, дії яких призвели до критичної ситуації з пуском тепла.

За інформацією Інспекції Держенергонагляду у Сумській області 16 жовтня ТОВ «Сумитеплоенерго» припинило поставку теплової енергії для постачання гарячої води у зоні відповідальності Дирекції «Котельня Північного промвузла» у зв’язку із закінченням терміну дії договору на постачання теплової енергії між ТОВ «Сумитеплоенерго» та ПАТ «Сумське НВО».

Головною причиною відсутності лімітів природного газу у КППВ є заборгованість за спожитий природний газ перед НАК «Нафтогаз України», що становить близько 100 млн. гривень.

Сумська обласна державна адміністрація, у межах повноважень,вирішила питання часткового погашення заборгованості підприємства у сумі 1,7 млн. гривень за рахунок субвенції з державного бюджету на погашення різниціміж фактичною вартістю теплової енергії, послуг з централізованого опалення, постачання гарячої води, та тарифами, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування.

Відповідно до статті 25 Закону України «Про теплопостачання», п.32 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. № 630) КППВ зобов’язана забезпечувати надійне постачання обсягів теплової енергії, своєчасно надавати споживачу послуги в установлених обсягах, належної якості.

Разом з тим до повноважень органів місцевого самоврядування відноситься забезпечення населення паливом, електроенергією, газом та іншими енергоносіями (стаття 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»), а також здійснення контролю за забезпеченням споживачів тепловою енергією відповідно до нормативних вимог (стаття 13 Закону України «Про теплопостачання»).

Критична ситуація як на КППВ, яка є структурним підрозділом ПАТ «Сумське НВО», так і на підприємстві спостерігається уже не перший рік. Ситуація з пуском тепла, яка виникла сьогодніна КППВ, є результатом недостатньої уваги як з боку керівництва об’єднання так і з боку міської влади.

До пошуку шляхів вирішення проблеми запросили на апаратну нараду в облдержадміністрації Сумського міського голову Олександра ЛИСЕНКО, який повідомив: «Ми прийняли рішення передати всю соціальну сферу і перезаключити прямі договори з місцевою ТЕЦ ТОВ «Сумитеплоенерго» для того, щоб вони поставляли тепло в дитячі садки, школи, лікарні та в інші об’єкти соціальної сфери. Це можна буде роботи до кінця опалювального сезону. Що стосується житлового фонду, ми готові прийняти рішення тимчасово переключити його на нашу котельню до періоду вирішення проблеми  з Котельнею Північного промвузла».

 Що стосується постачання гарячої води у Курський мікрорайон, то міський голова запевнив, що люди отримуватимуть цю послугу з 24  жовтня.

У свою чергу гендиректор ПАТ «Сумське НВО» Олексій ЦИМБАЛ пообіцяв у найближчі дні вирішити проблеми фінансового характеру з НАК «Нафтогаз України».