Департамент житлово-комунального господарства,

енергоефективності та паливно-енергетичного комплексу

майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40000 
тел. (0542) 61-10-78
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Не є правонаступником управління житлово-комунального господарства,

енергоефективності та паливно-енергетичного комплексу, яке перебуває у стадії ліквідації без правонаступництва.

Інформація на сайті оновлюється!

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

АВАРІЯ ЛІФТА: З ТРАГЕДІЇ МАЮТЬ БУТИ ЗРОБЛЕНІ ВИСНОВКИ

Директор Департаменту ЖКГЕ та ПЕК Сергій ЛУГОВИЙ взяв участь у екстреній нараді з представниками правоохоронних та перевіряючих органів, які розслідують причини аварії ліфту в м.Суми, внаслідок якої загинула двомісячна дитина, що відбуласяпри голові Сумської облдержадміністрації 3 грудня 2019 року.

 

«Я сьогодні  розмовляв із головою Державної служби України з питань праці Романом ЧЕРНЕГОЮ і він завірив мене, що слідкуватиме за ходом подій особисто, – зазначив Микола Клочко. – Мене взагалі дивує, що невдовзі після капітального ремонту ліфту були чотири скарги від мешканців будинку щодо його несправності. Виникає питання, як здійснювався капітальний ремонт? Чому не було відповідної реакції на скарги мешканців? І взагалі облдержадміністрація неодноразово підіймала питання щодо стану ліфтів в обласному центрі, зокрема ми акцентували увагу на цій проблемі на одному з останніх засідань колегії».

Керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ повідомив, що під час перевірки облдержадміністрацією здійснення виконавчими органами Сумської міської ради делегованих повноважень у травні 2018 року в акті перевірки було відображено низку порушень вимог нормативно-правових актів щодо експлуатації ліфтів у м. Суми, у тому числі проведення неякісного ремонту та неналежного утримання ліфтів. Доходить до того, що відремонтовані ліфти зупиняються майже на другій день після запуску.

 «Вищезазначене свідчить про неналежний контроль з боку Сумської міської ради та її виконавчих органів за організацію робіт щодо капітального ремонту, заміни та модернізації ліфтів, які експлуатуються в житловому секторі, не здійснюється контроль за якістю проведеного капітального ремонту, – зазначив Дмитро Живицький. – В акті перевірки здійснення делегованих повноважень було зазначено, що тільки 25% всіх ліфтів у місті Суми працюють законно і безпечно, інші – провокують аварії та нещасні випадки».

Посадовець назвав ліфтове господарство міста Суми міною вповільненої дії, яка може зірватися в будь-яку мить і призвести до ще більших жертв.

«Це свавілля, коли міська влада не в змозі контролювати нормально, як проводяться капітальні ремонти та технічне обслуговування ліфтів. І як наслідок – такі от жахливі випадки», – наголосив Дмитро Живицький.

Керівництво облдержадміністрації наполягає на тому, щоб за наслідками роботи комісії з розслідування нещасного випадку міська рада провела службове розслідування щодо дій посадових осіб, відповідальних за безпечну роботу ліфтового господарства міста. А правоохоронні органи мають особливо пильно дослідили саме цей випадок і знайти всіх причетних до недбальства, що призвело до аварії.

«Винуваті в трагічній аварії ліфту, внаслідок якої загинула дитина, мають бути знайдені і притягнені до відповідальності», – наголосив очільник Сумщини Микола Клочко.