Департамент житлово-комунального господарства,

енергоефективності та паливно-енергетичного комплексу

майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40000 
тел. (0542) 61-10-78
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 

п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Не є правонаступником управління житлово-комунального господарства,

енергоефективності та паливно-енергетичного комплексу, яке перебуває у стадії ліквідації без правонаступництва.

 

З 1 ТРАВНЯ 2019 РОКУ В ПОВНОМУ ОБСЯЗІ ВВЕДЕНО В ДІЮ ЗАКОН УКРАЇНИ ВІД 09.11.2017 № 2189-VIII «ПРО ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ»

Про це нагадав присутнім на апаратній нараді при голові Сумської облдержадміністрації директор Департаменту житлово-комунального господарства, енергоефективності та паливно-енергетичного господарства Сумської облдержадміністрації Сергій ЛУГОВИЙ.

Відповідно до Закону відносини між надавачем послуг і споживачем матимуть безліч нововведень: 

- Закон передбачає чотири моделі договірних відносин між споживачами та надавачами комунальних послуг:

- індивідуальний договір квартири, тобто кожен споживач укладає прямі договори з постачальниками послуг;

- індивідуальний договір будинку, при якому мешканці будинку вибирають уповноважену особу для взаємодії з постачальниками послуг;

- колективний договір, при якому мешканці будинку вибирають управителя або керуючу компанію, і вже вони за дорученням співвласників укладають договори з виконавцями комунальних послуг;

- ОСББ укладає угоду від імені всіх мешканців будинку.

- вводиться абонплата за комунальні послуги

Відповідно до Закону плата за абонентське обслуговування – це платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку.

На сьогодні  Кабінетом Міністрів України розроблена постанова, згідно з якою максимальну абонплату визначать за формулою, яка прив’язана до розміру мінімальної зарплати в Україні:

- пеня за прострочення платежів

Боржникам доведеться платити пеню за прострочення платежів. Її розмір — 0,01% від суми боргу за кожен день затримки. Тобто за рік штраф складе 3,65% від розміру боргу. Проте у підсумку пеня не може перевищувати розмір борг.

Нарахування пені у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги може здійснюватися після 1 травня 2019 року виходячи з умов договорів,укладених відповідно до вимог статтей 13-15 Закону.

- постачальникам дозволять відключати споживачів від комунальних послуг за борги

Виконавець комунальної послуги (крім електричної енергії та природного газу) матиме право припинити її надання споживачу у разі непогашення в повному обсязі заборгованості за спожиті комунальні послуги протягом 30 днів з дня отримання споживачем попередження від виконавця. На наступний день після повного погашення заборгованості або укладення угоди про реструктуризацію заборгованості постачання комунальної послуги повинні відновити в повному обсязі.

- споживачів зобов'яжуть впускати у помешкання комунальників для перевірки показників лічильників і справності обладнання

Працівники комунальних служб отримують право безперешкодного доступу в житло. Це необхідно для того, щоб мати можливість відключати комунальні послуги за борги. При цьому, якщо відключення сталося без причини, то штраф заплатять вже самі комунальники.

ТакожЗаконом встановлено, що споживач має право на зменшення розміру плати за житлово-комунальні послуги у разі їх ненадання, надання не в повному обсязі або зниження їх якості. Також дозволяється не сплачувати вартість комунальних послуг (крім теплопостачання), якщо споживач не жив у помешканні понад 30 календарних днів. Щоправда, свою відсутність треба буде довести. 

Законом передбачено, що виконавець комунальної послуги зобов’язаний виплатити споживачу штраф за перевищення встановлених строків проведення аварійно-відновних робіт у розмірі, визначеному законодавством.

Посадовець наголосив, що з огляду на цеорганам місцевого самоврядування необхідно вжити заходів щодо забезпечення співпраці між підприємствами-надавачами комунальних послуг та мешканцями багатоквартирних житлових будинків у частині практичної реалізації вимог Закону у цей перехідний період, а також провести широку роз’яснювальну роботу у засобах масової інформації.