Департамент житлово-комунального господарства,

енергоефективності та паливно-енергетичного комплексу

пл.Незалежності, 2, м. Суми, 40000 
тел. (0542) 61-10-78
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Не є правонаступником управління житлово-комунального господарства,

енергоефективності та паливно-енергетичного комплексу, яке перебуває у стадії ліквідації без правонаступництва.

Інформація на сайті оновлюється!

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

Нормативно-правові акти

Накази ДЖКГЕ та ПЕК Сумської облдержадміністрації за 2019 рік

Накази ДЖКГЕ та ПЕК Сумської облдержадміністрації за 2018 рік (оновлюється)

МІНРЕГІОН НАДАЄ РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ВИЗНАЧЕННЯ РОЗМІРУ ПЛАТИ ЗА ПРОЖИВАННЯ В ГУРТОЖИТКАХ

01.07.2017 року набрала чинності постанова КМУ від 07.06.2017 № 394, якою, зокрема, внесено зміни у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.1996 № 1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)», та з переліку повноважень Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій виключено повноваження щодо регулювання (встановлення) граничного розміру плати за проживання в гуртожитках (крім студентських гуртожитків) громадян України, осіб без громадянства та іноземців, які займають приміщення, що знаходяться у спільному користуванні кількох осіб, які не перебувають у сімейних відносинах.

У зв'язку із зазначеними змінами, Мінрегіон надає роз’яснення щодо визначення розміру плати за проживання в гуртожитках (крім студентських гуртожитків та гуртожитків, які входять до системи МВС).

ПРЕЗИДЕНТ ПІДПИСАВ ЗАКОН «ПРО КОМЕРЦІЙНИЙ ОБЛІК ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ ТА ВОДОПОСТАЧАННЯ

НАБРАВ ЧИННОСТІ ДСТУ «КОЛІСНІ ТРАНСПОРТНІ ЗАСОБИ. ЗАСОБИ ТРАНСПОРТНІ СПЕЦІАЛЬНО ОБЛАДНАНІ ДЛЯ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ. ЗАГАЛЬНІ ТЕХНІЧНІ УМОВИ»

1 ЛИПНЯ 2017 РОКУ НАБРАВ ЧИННОСТІ ДСТУ 8476:2015 "КОНТЕЙНЕРИ ДЛЯ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ. ЗАГАЛЬНІ ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ"

20 ЛИПНЯ 2017 РОКУ ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ ПЕТРО ПОРОШЕНКО ПІДПИСАВ ЗАКОНИ УКРАЇНИ «ПРО ФОНД ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ» ТА «ПРО ЕНЕРГЕТИЧНУ ЕФЕКТИВНІСТЬ БУДІВЕЛЬ»

20 липня 2017 року, під час виступу в Національному технічному університеті «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», в присутності викладачів, вчених та студентів Глава держави підписав Закони «Про Фонд енергоефективності» та «Про енергетичну ефективність будівель».

22 червня 2017 на вечірньому пленарному засіданні Верховної Ради України прийнято Закони «Про енергетичну ефективність будівель» та «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

Законом «Про енергетичну ефективність будівель» визначено правові, соціально-економічні та організаційні засади діяльності у сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель і спрямований на зменшення споживання енергії у будівлях.

Закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» визначає засади забезпечення комерційного, у тому числі розподільного, обліку послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та забезпечення відповідною обліковою інформацією споживачів таких послуг.

Закон України №1817-VIII від 17.01.2017 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності»

10 червня 2017 року вступив в силу Закон України №1817-VIII від 17.01.2017 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності», який спрощує процедуру отримання дозвільної документації у будівництві, що сприятиме покращенню позиції України у рейтингу Doing Business за показником «Отримання дозволів на будівництво», а також може стати дієвим інструментом запобігання корупції у галузі.

Новий закон №1817 скасовує необхідність визначення об’єктів будівництва за категоріями складності для отримання дозвільних документів і передбачає їх отримання у відповідності до класу наслідків.

Так, будівництво об’єктів середнього та значного класу наслідків – житлових комплексів, багатоповерхівок, соціальних споруд, торгових та офісних приміщень – буде здійснюватися виключно за наявності всіх необхідних документів, передбачених законодавством. Це знизить корупційні ризики та стане інструментом боротьби з незаконними забудовами. Натомість, для об’єктів незначного класу наслідків, які становлять понад 80% від загального обсягу забудови в Україні, такі вимоги максимально спрощуються. Будівництво таких споруд можна починати вже на наступний день після подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт.

Для ефективної дії нового закону Мінрегіон спільно зі спеціалістами, міжнародними та українськими експертами протягом 4-х останніх місяців працював над відповідним пакетом підзаконних актів.

На засіданні Уряду 7 червня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв 11 основних постанов, необхідних для реалізації закону. Вони стосуються внесення змін до порядків: отримання дозвільних документів на початок виконання будівельних робіт та прийняття в експлуатацію об’єктів, здійснення державного архітектурно-будівельного контролю; накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності; ліцензування господарської діяльності, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури; проведення експертизи проектів будівництва об’єктів; змін до положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України; переліку адміністративних послуг органів виконавчої влади, які надаються через центр надання адміністративних послуг та інших нпа. Також Уряд затвердив Перелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію.

Нагадаємо, 17 січня 2017 року Верховна Рада України прийняла закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності (законопроект №4733-1). 8 лютого 2017 року закон підписав Президент.

Наказ Мінрегіону від 23.03.2017 №57 «Про затвердження Порядку розроблення, погодження та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів»

Згідно зі статями 20 та 21 Закону України «Про відходи» до повноважень у сфері поводження з відходами місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування належить розроблення та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів.  

Відповідно до пункту «е» статті: 25 Закону України «Про відходи» та з метою визначення єдиних вимог до порядку розроблення, погодження та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України затверджено наказом від 23.03.2017 №57 «Про затвердження Порядку розроблення, погодження та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 14 квітня 2017 року за № 505/30373.

Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.