Департамент житлово-комунального господарства,

енергоефективності та паливно-енергетичного комплексу

майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40000 
тел. (0542) 61-10-78
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Не є правонаступником управління житлово-комунального господарства,

енергоефективності та паливно-енергетичного комплексу, яке перебуває у стадії ліквідації без правонаступництва.

Інформація на сайті оновлюється!

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

РОЗ'ЯСНЕННЯ НКРЕКП ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОБЛІКУ ПРИРОДНОГО ГАЗУ У НАСЕЛЕННЯ (ОНОВЛЕНО)

 Відповідно до частини першої статті 6 Закону суб'єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобовязані забезпечити встановлення лічильників газу для населення, що продиває у квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується, зокрема, тільки для приготування їжі - до 1 січня 2018 року.

 Національна комісія, що здійснює державне негулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП) надала роз'яснення щодо особливості встановлення лічильників газу споживачам визначеним Законом України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу".

Як повідомляється цей Закон визначає правові, економічні та організаційні засади забезпечення всіх категорій споживачів вузлами обліку природного газу з метою запровадження повного комерційного (приладового) обліку природного газу і природного газу власного видобутку.

Відповідно до частини першої статті 6 Закону суб'єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобовязані забезпечити встановлення лічильників газу для населення, що продиває у квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується, зокрема, тільки для приготування їжі - до 1 січня 2018 року.

Враховуючи вищезазначене, субєкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобовязані в термін до 01.01.2018 року для зазначеної групи населення забезпечити встановлення лічильників газу, як індивідуальних так і загальнобудинкових, що забезпечить 100% облік спожитого природного газу начеленням.

При цьому, у разі невстановлення населенню у строки, зазначені у цьому підпункті, лічільників газу з вини субєктів господарбвання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, припинення розподілу природного газу таким споживачам заборонюється, а його облік до моменту встановлення лічильників газу здійснюється за нормами споживання, встановленими Кабінетом Міністрів України (положеня частини першої статті 6 Закону).

Відповідно до частини першої статті 3 Закону фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення здійснюється за рахунок:

-коштів субєктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території;

-коштів відповідного бюджету;

-інших джерел, не заборонених законодавством.

На сьогодні, фінансування робіт з оснащення лічільниками газу населення здійснюється за рахунок коштів газорозподільних підприємств, що передбачені в структурі тарифу на послуги розподілу природного газу, а не за рахунок виділених бюджетних коштів на встановлення індивідуальних лічильників газу. 

Одночасно повідомляємо, у звязку із необхідностю опрацювання проблемних питань газорозподільних підприємст, зокрема запровадження заходів щодо зниження обсягів виробничо-технологічних витрат і втрат газу, а також з метою забезпечення виконання вимог Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" при НКРЕКП було створено Робочу групу з опрацювання проблемних питань газорозподільних підприємств (наказ НКРЕКП від 15.07.2015 №200).

Щодо обліку газу, що споживається населенням, повідомляємо, що на сьогодні, залишається без обліку категорія споживачів (населення), які використовують природний газ тільки для приготування їжі.

Загальна планована сума програми встановлення будинкових лічильників газу в період з 01.10.2015 по 31.12.2016 всього становить по Україні близько 776млн.грн., що в результаті 100% її виконання забезпечить близько 2,3 млн. абонентів, що використовують газ тільки для приготування їжі.

Одночасно повідомляємо, постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.2016 №46 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 16 травня 2002 р. №620" визначається порядок проведення розрахунків між постачальниками, операторами газорозподільних систем та споживачамиприродного газу у разі використання загальнобудинкових вузів обліку природного газу, які складаються, зокрема, з лічильника природного газу та засобу дистанційної передачі даних, а також забезпечується можливість обліку усього відпущеного природного газу в багатоквартирних будинках, заощадження коштів необхідних для забезпечення населення, яке проживає в багатоквартирних будинках, лічильниками природного газу та як наслідок зменшення фінансового навантаження на тариф газорозподільних підприємств.

Оновлена інформація на сайті НКРЕП